Kereskedelmi értékesítő
Kereskedelem ágazat képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul.
A kereskedelmi értékesítő a korszerű eladástechnikák alkalmazásával kiszolgálja és tájékoztatja a vásárlókat.
Értékesítési stratégiája a vevői igényeken alapul, tevékenysége kiterjed továbbá az áru beszerzésére, átvételére, készlet kezelésére, állagmegóvására és a környezetvédelemre.
Ajánlott minden fiatal számára, aki szeret emberekkel foglalkozni, szereti a változatos kihívásokat, ösztönzi a kereskedelem dinamizmusa, fontos számára a hosszú távú karrierlehetőség.
KOMPETENCIAELVÁRÁS
Önállóság, felelősségtudat, kommunikációs készség, csapatban való együttműködés, precizitás, problémamegoldó képesség, jó kapcsolatteremtő képesség, empátia, digitális eszközök készségszintű használata.
A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ
- komplex értékesítői feladatot lát el;
- felméri a vásárló igényeit, bemutatja az árut és a lehetséges kapcsolódó szolgáltatásokat, szakmai tanácsaival segíti a vásárlót a döntésében;
- közreműködik az árubeszerzés folyamatában, előkészíti a megrendelést és megrendeli az árut;
- ellátja az eladásra kerülő áruk átvételével, raktározásával, készletezésével és állagmegóvásával kapcsolatos feladatokat;
- kialakítja és fenntartja az üzlet polcképét;
- kezeli a kereskedelmi egységekben használatos szoftvereket és mobil alkalmazásokat;
- elvégzi az online értékesítéshez kapcsolódó szolgáltatásokat;
- szakszerűen használja a pénztárgépet;
- kezeli a vevői panaszokat;
- kezeli a szakterületének megfelelő gépeket, berendezéseket, eszközöket.
ISKOLASPECIFIKUS INFORMÁCIÓK A KÉPZÉSHEZ
A szakképző iskola 3 éves.
Az első év ágazati ismereteket adó képzés, az azt követő két évben szakirányú oktatás folyik, ami megvalósulhat szakképző iskolában, vagy duális képzőhelyen. Az új rendszerben a projektvizsga miatt a projektalapú oktatás meghatározó jelentőségű. A végzés után nyitott a lehetőség a tanulók számára az érettségi (2 éves felnőtt esti képzésben) vagy akár a technikusi képzettség megszerzésére, továbbtanulásra.
- először ágazatot választ a tanuló, a 9. évfolyamon a tanuló ágazati alapoktatásban vesz részt, amelyben a választott ágazat közös szakmai tartalmait sajátítja el, illetve közismereti tárgyakat tanul
- évfolyamot követően, a sikeres ágazati alapvizsga után történik a szakma-, vagy szakmairány választás.
- és 11. évfolyam szakirányú oktatás szakképző iskolában vagy duális képzőhelyen (duális keretek között, elsősorban vállalatnál) zajlik.
- A tanuló ösztöndíjat / a duális képzésben résztvevő a szakképzési munkaszerződés alapján munkabért kap.
- A tanuló a sikeres vizsga után szakmai bizonyítványt kap.
- A sikeres vizsga után lehetőség lesz esti képzés keretében két éves érettségi felkészítő képzésben részt venni, ezáltal később felsőfokú tanulmányokat végezni.